Egyesületünk

Az egyesület célja

1.       Rövid és drótszőrű német vizsla kutyákat kedvelők, tartók és tenyésztők egyesületbe tömörítése, a fajták védelme.

2.       A kutyatartás hagyományainak és szabályainak ismertetése, terjesztése. Különböző kynológiai tárgyú tanfolyamok, előadások, vizsgák és versenyek szervezése.

3.       Kutyás bemutatók és sport szervezése, lebonyolítása.

4.       Az egyesület tagjainak érdekvédelme és képviselete.

5.       Tenyészállat minősítések és bírálatok szervezése.

6.       A fajták kiképzésével és bírálatával foglalkozók oktatása.

7.       Különböző szintű kiállítások, szemlék, bemutatók rendezése.

8.       Együttműködés más külföldi egyesületekkel és klubokkal.

9.       Elismert fajtagondozói minősítés. Törzskönyvezés előkészítése, alomellenőrzés megszervezése.

Az egyesület tevékenysége

1.       Az egyesület az Alapszabály szerinti célok megvalósítása érdekébe szervezi, segíti és összekapcsolja tagjai tevékenységét. Ennek keretében a rövid és drótszőrű német vizslafajtákat érintő tevékenységet végez a kutyák tartásával, tenyésztésével és kiképzésével kapcsolatban.

2.       Törekszik kapcsolatot kialakítani a hasonló céllal működő hazai és külföldi egyesületekkel és szövetségekkel.

3.       Szakmai tárgyú ismeretterjesztő anyagokat bocsát ki és megjelenteti az egyesületi híradót.

4.       Elősegíti a tagok külföldi kiállításon és versenyeken való részvételét, valamint segíti a jó minőségű tenyészállatok külföldről történő beszerzését, illetve a hazai tenyésztésű kutyák kivitelét.

5.       Tenyésztő-szervezeti feladatokat lát el a hatályos jogi szabályozásnak megfelelően.